Komentowana treść: Czerwcowe spotkanie GGUA
[#1] Re: Czerwcowe spotkanie GGUA
Wlasnie szczesliwie wrocilem (pZaP - jeszcze raz wielkie dzieki za podrzucenie do Katowic!) z tego jakze udanego (a moze i przelomowego!) spotkania. Okazalo sie bowiem, ze jednak jedni i drudzy moga ze soba przyjacielsko rozmawiac! A obecni byli: pZaP i jego AmigaONE z AmigaOS4 Pre, Jacek Piszczek ze swoim aparatem (i duza iloscia zdjec z meczu siatkowki :)), Amig OS z natywnym Picasso i MooVidem (ktorych nie uruchomilismy, ale pewnie w domu juz system Wam smiga), OLO bez SDRAMow (ale z Akira - jeszcze raz dzieki!), BigTed (Czesi wygrali z Holandia, ale chyba Niemcy pojada do domu?), Morgoth (nie zdazylem z Toba porozmawiac, wiec teraz to nadrabiam - czy planujesz cos napisac dla AmigaOS4? :)), Broda (jednak Twoich winyli nie zobaczylem :)), Lokaty (AGA rulez!), Remek (ta mapa Gliwic do Paybacka to bedzie cos! Trzymam kciuki!) i... (prosze sie dopisywac).

Atmosfera byla prawie rodzinna, nikt z nikim sie nie klocil i nikt nikogo nie wyrzucal. :) Fani motyla pomeczyli troche nowa Amige - na koniec zawiesili ja ImageFXem. Troche chyba byli zaskoczeni, ze to tak dobrze dziala (hehe), ale najlepiej bedzie, gdy sami sie wypowiedza... Zapraszam. ;)
[#2] Re: Czerwcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #1




Gwoli ścisłości, męczyli A1 pod AOS4 w wersji wcześniejszej od

pre-release. ImageFX na moim klasyku, uruchamia się mniej więcej, co drugi raz i wiesza przy wielu efektach, pod OS 4 bywa podobnie.

Męczyli też dość pracowicie IBrowse'a 2.3 (wersja zarejestrowana) pod natywnym stosem RoadShow (Amiga była tym razem wpięta do sieci).

Coś musiało być na rzeczy, bo Jacek dość energicznie naciskał oba przyciski myszki starając się otwierać bardzo szybko menu oraz okna konfiguracyjne podczas gdy w tle otwierały się kolejne strony.

Ibrowse nie zawiesił się, co potwierdza moje wcześniejsze spostrzeżenia. Ciekawe, jak to się odbywa pod MOSem.

Poza tym bardzo go interesował Workbench, jego wygląd (nie obyło się bez narzekania, że półprzezroczystość za mało półprzezroczysta ;D ) i funkcjonalność. Pewnie zawodowa ciekawość

Na końcu uruchomiliśmy jeszcze pre-release z płytki CD (owszem bardzo ładnie się bootuje) i w tak uruchomionym systemie sprawdzano jeszcze wygląd i ergonomię (na więcej nie pozwoliłem) MediaToolboksa.

[#3] Re: Czerwcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #2


ImageFX - nie wiem czy istniej ktos taki, komu sie tem program nie zawiesil, na AM (zdaje sie ze Opiemu, o ile dobrze pamietam) tez sie pod MOSem zawiesil. :( Taki to juz jest niestety program.



Jacek robil oczywiscie zdjecia, czekamy z niecierpliwoscia na ich upublicznienie. :D
[#4] Re: Czerwcowe spotkanie GGUA
żałuję że mnie nie było, ale byłem akurat w podłym nastroju i nic mi się nie chciało :\

mógłbys i Szymek napisac na priva co się dowiedziałeś, o której ci ostatnio pisałem?

[#5] Re: Czerwcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #2


w wersji wcześniejszej od pre-release


Czemu w takim razie nie zainstalowałeś tej nowszej wersji?
[#6] Re: Czerwcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #5




W A1 były dwa dyski twarde, na jednym (moim) była wersja wcześniejsza; na drugim pożyczonym do testów była wersja pre-release (świeżo zainstalowana). Oprogramowanie z klasyka było przekopiowane na mój dysk. W najbliższym czasie będę je testował na wersji pre-release.
[#7] Re: Czerwcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #6


Skoro były dwie wersje, to czemu nie "męczyli" tej nowszej czyli pre-release? Jakie to ma znaczenie, na jakim dysku system był zainstalowany?
[#8] Re: Czerwcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #7




Bo tam na razie nie było czego męczyć ;)

Wpadli znienacka więc dopadli to co było ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem